+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Planowanie Kuchni - Wizualne kształtowanie proporcji wnętrz.

  1. #1
    Junior Member Awatar Jarosz
    Dołączył
    Jul 2011
    Adres
    BRZEG ( opolski ) ul. Armii Krajowej 8 telefon ( 077 ) 444 14 78, 0 604 291 262 OŁAWA
    Posty
    15

    Planowanie Kuchni - Wizualne kształtowanie proporcji wnętrz.

    Niekiedy wnętrze spełniające funkcję kuchni i jadalni jest zbyt małe lub zbyt wysokie, posiada niewygodny układ. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu lamp i kierowaniu światła, możemy uzyskać ciekawe efekty optycznego modelowania przestrzeni i znaleźć rozwiązanie wielu problemów.
    Przy zagospodarowaniu kuchni o niewielkim metrażu warto zrezygnować z oświetlenia centralnego na suficie. Zamiast lampy na środku pomieszczenia, za plecami osoby stojącej przy blacie (powodującej powstawanie cienia w strefie wykonywania czynności), warto zastosować szereg lamp, podkreślających kształt pomieszczenia, skupiających światło na ścianach. Rozwiązanie to pozwala uzyskać pozorne powiększenie wnętrza i doświetlenie przyściennej zabudowy meblowej. W wydłużonym, ciasnym pomieszczeniu, skierowanie światła na krótsze ściany, równoważy różnice w proporcjach. Doświetlenie górnej strefy, pozornie podwyższa wnętrze, natomiast światło skierowane w dół wywołuje wrażenie obniżenia.
    Wnętrze współczesnej kuchni stanowi prawdziwe wyzwanie dla designerów i projektantów wnętrz. Połączenie wielu różnorodnych sposobów aranżowania przestrzeni za pomocą kolorystyki, faktur i właściwości materiałów, przy wykorzystaniu odpowiednich efektów świetlnych, powoduje wzrost znaczenia i rangi pomieszczenia kuchennego. Nowoczesne, perfekcyjnie dopracowane detale, przyczyniają się do prawdziwego zadowolenia użytkowników kuchni. W wielu sytuacjach stanowi ona wnętrze godne reprezentowania. Pod tym względem można odnaleźć zbieżność z jadalnią, jako pomieszczeniem przeznaczonym do podejmowania gości.
    Na odbiór proporcji wnętrz wpływa w dużym stopniu oświetlenie o charakterze dekoracyjnym, wykorzystane do tworzenia nietypowych i zaskakujących efektów świetlnych. Wzmocnienie oddziaływania elementów architektury wnętrza, opartych na liniach prostych, jest możliwe dzięki wykorzystaniu ukrytych świetlówek liniowych lub światłowodów. Podświetlenie podziałów horyzontalnych, np. półek wbudowanych w ścianę, witryn i podłużnych wnęk, poziomych płaszczyzn ścianek, dzielących pomieszczenia, pozwala uzyskać efekt obniżenia i poszerzenia wnętrza. Światło tworzące i podkreślające podziały wertykalne, takie jak boczne ścianki wnęk, przejść pomiędzy pomieszczeniami, pionowe podświetlenie filarów i innych elementów architektonicznych, daje poczucie podniesienia sufitu. Dbałość o wizerunek wnętrza powinna towarzyszyć przede wszystkim użytkownikom wnętrz otwartych, wielofunkcyjnych, gdzie każdy element wpływa na tworzenie klimatu i charakteru mieszkania.

    www.jarosz.biz

  2. #2
    Światło jest zależne od ułożenia mebli tego czy mamy w oknach rolety i czy okna wychodzą, np. na południe itp. Zależności jest mnóstwo.

  3. #3
    Światło jest ważne, ale tylko dla wizualnego efektu i nie ma szans, by rzeczywiście powiększyło ściany :P więc nawet z pięknym oświetleniem są wnętrza, w których nie zmieści się i przestrzeń do gotowania i kącik do spożywania posiłków. Długo zastanawiałam się, jak z tego wybrnąć, bo nie mamy możliwości wyburzenia ścian w domu, i znalazłam pomysły dla domu, w których kącik jadalny jest wygospodarowany w salonie. Tak też będzie u nas

  4. #4
    Jadalnie w salonie to rzeczywiście bardzo pomysł, szczególnie, kiedy np. kuchnia się z nim bezpośrednio łączy. Moi znajomi wyburzyli sobie ścianę między salonem a kuchnią właśnie i pomiędzy dwoma pomieszczeniami postawili spory stół z krzesłami. Prezentuje się naprawdę świetnie i mają teraz większą przestrzeń, przynajmniej wizualnie.

  5. #5
    Witam,

    preferuję z mężem styl nowoczesny i trochę nazwałabym to "męski". Obecnie jesteśmy na etapie zakupu mebli do kuchni i jadalni. W kuchni mamy już zaplanowane białe, gładkie meble, a nad jadalnią myślimy. Wpadł nam ostatnio pomysł na stół i krzesła z tego sklepu: http://www.twojpasaz.pl/pl/p/Zestaw-...-krzesla/53348

    właśnie takich krzeseł potrzebujemy. Ma ktoś doświadczenie z tego typu meblami i mógłby się nimi ze mną podzielić? Z góry bardzo dziękuję.

  6. #6
    Krzesła wygladają na solidne, ale jak dla mnie są nieco za cieżkie, surowe i smutne....Chyba, że do białej albo bardzo jasnej kuchni czy jadalni, wtedy się sprawdzą i bedą tworzyć fajny kontrast. A w ciemnym pomieszczeniu zrobi się jeszcze bardziej ponuro...

  7. #7
    Myślicie, że w dalszym ciągu warto inwestować w narożniki. Kiedyś myślałem, że to już trochę passe, ale ostatnio znalazłem używane narożniki, które nie tylko mi się podobają, ale jeszcze są tanie. Z jednej strony są bardzo wygodne, ale jednak zajmują sporo miejsca. Sam nie wiem.

  8. #8
    Bardzo dobrze wychodzą kuchnie zakończone półwyspem. Z jednej strony powiększa on blat roboczy i zwiększa powierzchnię na przechowywanie, a z drugiej strony jest przy nim miejsce do siedzenia. Jeśli zależy nam na miejscu, gdzie chcemy szybko zjeść np. śniadanie to na pewno się sprawdzi.Nazwa:  SALON_0001.jpg
Wyświetleń: 84
Rozmiar:  46.2 KB
    http://www.tissu.com.pl/zdjecia/533

  9. #9
    Bardzo fajny jest ten projekt kuchni. Lubię takie jasne przestronne pomieszczenia.

  10. #10
    wyspy kuchenne to również mój ulubiony dodatek do kuchni W swojej mam umywalke dzięki czemu duzo sprawniej idzie nam przygotowywanie np. przetworów. Co do optycznego powiększania kuchni to mamy paski ledowe pod blatem i szklane kafle pomiędzy meblami z elementami lustrzanymi. Efekt piorunujący i na pewno optycznie mamy większa przestrzećdo gotowania

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Planowanie Kuchni - Oświetlenie i kształt stołu.
    By Jarosz in forum Aranżacja Wnętrz, Porady
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-27-2018, 20:38
  2. Planowanie Kuchni - Jadalnia usytuowana w kuchni.
    By Jarosz in forum Aranżacja Wnętrz, Porady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-10-2011, 21:50
  3. Planowanie Kuchni - Funkcja i znaczenie oświetlenia.
    By Jarosz in forum Aranżacja Wnętrz, Porady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-10-2011, 21:45
  4. Planowanie Kuchni - Otwarta przestrzeń zbliża domowników.
    By Jarosz in forum Aranżacja Wnętrz, Porady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-10-2011, 21:44
  5. Planowanie kuchni - Okap kuchenny na właściwym miejscu.
    By Jarosz in forum Aranżacja Wnętrz, Porady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-10-2011, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •