+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: odnowienie blatu kuchennego

  1. #1

    odnowienie blatu kuchennego

    Hej,

    Wiem, ze takich tematow bylo pewnie setki, ale sporo z nich dotyczyly zabezpieczenia blatu, a nie jego renowacji. Moj problem polega na tym, ze blat debowy z ikei ma juz pare lat, i widac juz na nim slady uzytkowania. Najbardziej widoczne sa wysuszone paski drewna wzdluz zlewu i kolo kranu. Dodatkowo dzis probujac zmyc jedno zabrudzenie przejechalem po nim gabka kuchenna na srodku co doprowadzilo do tego, ze mam tam jasny, wytarty slad. Co w tym wypadku robic?

  2. #2
    Blat drewniany prawdopodobnie był polakierowany lub zabezpieczony w jakiś inny sposób przed bezpośrednim kontaktem z wodą.
    Niestety w okolicach zlewu zawsze (prędzej lub później) dochodzi do zniszczenia lakieru i wystawienia drewna na działanie wody i chemikaliów.

    Wg mnie najlepiej będzie blat zdemontować. Przeszlifować go, tzn. zedrzeć stary lakier i ponownie go zabezpieczyc przed wilgocią.

    Może to zrobić jakiś fachowiec - lub można to zrobić samemu. Nie jest to zbyt skomplikowana operacja.

  3. #3
    Dzieki za odpowiedź. To wyschniete drewno przy zlewie to w tej chwili najmniejsze zmartwienie. Najbardziej przeszkadza ten wytarty gabka slad na samym srodku. Czy przeszfliwowanie i zaolejowanie da zamierzony efekt tj. doprowadzenie sladu i wyschnietego drewna do poprzedniej barwy? Jaki olej polecasz i czy w tym wypadku powinien byc barwny/bezbarwny?

  4. #4
    Tutaj jest kilka porad, jak odnowić blat drewniany domowym sposobem.
    http://www.drewno-meble.biz/showthre...acie-kuchennym

  5. #5
    fajne porady, ale obawiam się, że moim blatom już nic nie pomoże. Są powyginane, przybrudzone, ale kupiłem je na promocji, tak to jest potem....teraz raczej zdecyduje się na coś solidniejszego, w ogóle raczej myślę na zamówieniem mebli na wymair....Co się chyba bardziej opłaca....

  6. #6
    Ja na szczęście mam w miarę nowy blat, ale porady są bardzo ciekawe i z pewnością przydatne.

  7. #7
    Mnie się na pewno bardzo przydały

  8. #8
    A macie w ogóle u siebie blaty drewniane? Ja stwierdziłam, że jednak takie się zbyt szybko niszczą i są zbyt trudne w konserwacji.

  9. #9
    Ja mam drewniany blat kuchenny, powierzchnie zabezpieczyłem olejem o takim https://meblopol24.pl/olej-twardy-do...bezbarwny.html i trzyma się już od dłuższego czasu doskonale. Według mnie taki drewniany bat jak będzie dobrze zabezpieczony to wytrzyma wiele lat.

  10. #10
    Kilkuletni blat kuchenny z Ikei to ja bym dawno wyrzucił, a nie poddawał renowacji. Blaty, czy meble z tego typu sklepów często wykonywane są na ogromną skalę, przez co jakość raczej nie powala. Wydaje mi się, że lepiej korzystać z pomocy mniejszych producentów, którzy dodatkowo wykonują tego typu rzeczy na wymiar. Ja sam mam blat kuchenny (jak i same meble) od krakowskiej firmy JOPP Design (ich stronka http://joppdesign.com.pl/) i jakość jest naprawdę całkiem wysoka. Nigdzie indziej nie znalazłem pasującego blatu, więc na chwilę obecną jestem dość zadowolony.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •