+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Parkiet w jasnym salonie

  1. #1

    Parkiet w jasnym salonie

    Jaki gatunek drewna i jaki parkiet polecalibyście do jasnego salonu? Jasnego i przestrzennego, tzn. nie wypełnionego różnymi szczegółami. Prosiłbym o pomoc w wyborze czegoś dobrze się prezentującego i wytrzymałego, bo podłoga byłaby mocno eksploatowana.

  2. #2
    Buk jest świetnym materiałem na wszystko - meble, wyroby z drewna, podłogi, parkiet. Jest drewnem twardym.
    Można go bejcować na różne kolory. Lakier wierzchni może być w połysku lub w macie.

    Jeżeli parkiet jest wykonany fachowo, to wytrzymuje kilkadziesiąt lat. Należy zwrócić uwagę na producenta parkietu lub desek podłogowych.
    Renomowane firmy stosują odpowiednie metody i procesy suszenia drewna. Zapweniają one prawidłową eksploatację parkietu. Po ułożeniu go nie wypacza się, nie pęka, nie puchnie od wilgoci. Nigdy nie polecam parkietu od garażowca.

    Po iluś latach użytkowania podłogę z drewna naturalnego można odnowić.

    Można również zastosować panele podłogowe, które również są wytrzymałe. W sklepie należy zapytać o szczegóły dotyczace wytrzymałości. Niestety panele podłogowe nie nadają się do regeneracji. I gdy ulegną zniszczeniu - należy wynienić uszkodzony element (gdy się uda kupić taki sam) lub wymienić całość.

    W dużych przestrzeniach świetnie sprawdzają się ciemne kolory np. podłogi, ściany. I dla kontrastu można zastosować jasne, pastelowe meble. Ale to wszystko zależy od preferowanego stylu, w jakim pokój ma być urządzony.

  3. #3
    Mamy znajomych, co sami się zabrali za kładzenie parkietu i nieźle się na tym przejechali, a materiał mieli wcale nie tani. Zawsze będę powtarzać, że lepiej jest nie oszczędzać na fachowcach w przypadku kładzenia parkietu.

  4. #4
    Na fachowcach nie ma co oszczędzać. Jak dla mnie byłoby to nieporozumieniem. To zbyt poważna inwestycja. Inna sprawa, że trzeba jeszcze kogoś wybrać, a z tym jest trudniej

  5. #5
    U mnie byli to ludzie z parkiet studio, zresztą wcześniej już wskazywani przez znajomych. Faktycznie, nie zawiedliśmy się na nich, bo i w czasie wszystko zostało zrobione i dobrze.

  6. #6
    Nie ma, co samemu pakowac się w kładzenie parkietu, lepiej zainwestować w fachowców, mieć gwarancję niż zrobić coś źle – później i tak trzeba ściagać fachowców, żeby to poprawili. A po co przepłacać? A jeśli chodzi o parkiet – u mnie położyny jest buk lakierowany i to chyba najlpesze rozwiazanie

  7. #7
    Ja też myślę, że jeżeli się na tym nie znamy, lepiej posiłkować się jednak pomocą fachowców.

  8. #8
    Szczerze mówiąc, to wolę kupić jakieś porządne panele podłogowe. Są znacznie bardziej praktyczne

  9. #9
    Wiesz co, moim zdaniem najfajniejsza jest jednak podłoga drewniana dębowa. Jakoś od lat mam taką i jest z nią naprawdę ok. A co do innych to chyba akacja parzona moim zdaniem fajna jest. Ostatnio u mojego znajomego widziałam podłogę taką sapo-podlogi.pl/dabklasa1.html - ma też znajomy klasyczne dość wnętrze, z kominkiem i świetnie to wygląda.

  10. #10
    w jasnym salonie wolę ciemny parkiet

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •