+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Elewacja z drewna

  1. #1

    Elewacja z drewna

    Niedawno moja uwagę zwróciła drewniana elewacja budynku jednego z marketów bodajże Tesco. Pewnie założono ją kilka lat temu, pod dużym szklanym dachem nad drzwiami wejścia, a mimo to widać że drzewno było źle zabezpieczone, bo są wyraźne ślady butwienia i gnicia. Widać bejce i nowoczesne impregnaty nie zabezpieczyły tego co miało zdobić budynek. Przypomina mi się drewniana XVI wieczna cerkiew niedaleko Horyńca.

    Zdjęcie ze strony
    http://www.zamiasto.com.pl/
    Mamy tam podpowiedź że najlepszą formą wykorzystania drzewa do elewacji są gonty zarówno dachowe jak i elewacyjne. Pomyśleć że kiedyś impregnowano głównie żywicą.

  2. #2
    Serio Tesco pokusiło się na drewnianą elewację? Aż ciężko mi sobie to wyobrazić

  3. #3
    No właśnie, podeślij zdjęcie, człowieku!

  4. #4
    Myślę, że to ukryta reklama...

  5. #5
    Kiedyś impregnowano głównie żywicą, a teraz chyba środki jak Vidaron będą odpowiednie?
    Bo słyszałem, że niektóre elementy konstrukcyjne, np. dźwigary są tak przygotowane, że nie trzeba ich impregnować?
    Ktoś podpowie jak konserwować drewnianą elewację (nawet jeśli to tylko fragment całej ściany)?

  6. #6
    W najbliższą sobotę w Warszawie jest otwarcie showroomu Gepetto i tak można zobaczyć ofertę desek elewacyjnych i pogadać o konserwacji drewna. Link do imprezy https://gepetto.com.pl/zapraszamy-na...cie-showroomu/

  7. #7
    Żeby ukryć brzydką elewacje mojego domu zamówiłem po prostu flagę reklamową i powiesiłem na miejscu elewacji, na jakiś czas musi wystarczyć mi takie rozwiązanie

  8. #8
    drewniana elewacja ładnie się prezentuje, ale jednak jest problematyczna pod względem utrzymania i konserwacji. na szczęście rozwiązaniem problemu może być imitacja drewna na elewację. wygląda tak samo, ale dzięki syntetycznym materiałom jest trwalsza i absolutnie bezproblemowa

  9. #9
    Wszystko zależy od kosztów.

  10. #10
    teraz bardzo często architekci zwracają się ku nowym rozwiązaniom i oferują oryginalne projekty także z nietypowymi elewacjami skoro klienci są zainteresowani czymś więcej niż kwadratowym domkiem z dwuspadowym dachem to i projektant musi być przygotowany na wszystko

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Meble z LITEGO drewna na wymiar
    By Majkelotron in forum Mazowsze - Warszawa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-22-2013, 12:16
  2. Meble z LITEGO drewna na wymiar
    By Majkelotron in forum Producenci Mebli
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-22-2013, 12:12
  3. Maszyny do obrobi drewna-nowe czy uzywane?
    By Bolek in forum Maszyny i Narzędzia - Opinie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-12-2012, 14:05
  4. Wilgotnościomierz drewna WIP-22D
    By Punta in forum Maszyny i Narzędzia - Sprzedam
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 15:18
  5. Wilgotnościomierz drewna HIT-3
    By Punta in forum Maszyny i Narzędzia - Sprzedam
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 15:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •