+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: meble kuchenne wymiary

  1. #1

    meble kuchenne wymiary

    Witam serdecznie.
    Planuję wykonanie mebli kuchennych - oczywiście samodzielnie, głównie z uwagi na ograniczony budżet. Moja kuchnia jest bardzo nietypowa - skosy, załamania. Projekt mebli i formatki mam praktycznie skończony, ale przedstawię jak już będzie w 100% zrobiony.
    Zagłębiając się w tajniki wykonastwa napotykam na problemy. Liczę na pomoc na tym forum. Mam zamiar dokumentować cały proces tj. od projektu po wykonanie. Może komuś kiedyś się przydać.
    Na chwilę obecną zwracam się z prośbą o pomoc w kwestii:
    1) wykorzystam fronty z ikea. I o to przykład frontu: wymiary szerokość 39,6 cm, wys 69,4 cm. Przykładowa szafka z ikea ma szerokość 79,8 cm.
    Z powyższego wynika iż różnica pomiędzy dwoma frontami a wymiarem szafki wynosi 6 mm. A więc między frontami dajemy szczelinę 2mm i od skraju płyty bocznej 2mm ? może tak być? Załączam rysunki. Na niebiesko zaznaczyłem fronty.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafka.jpg
Wyświetleń:	11525
Rozmiar:	32.2 KB
ID:	631
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczegolA.jpg
Wyświetleń:	3231
Rozmiar:	17.3 KB
ID:	632
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczegolB.jpg
Wyświetleń:	2063
Rozmiar:	18.7 KB
ID:	633
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczegolC.jpg
Wyświetleń:	2191
Rozmiar:	22.8 KB
ID:	634

    2) moje meble nie będą na nóżkach tylko na płytach, czyli takie wydłużone boki jak tu:
    Nazwa:  i-new-home-szafka-kuchenna-dolna-pod-zlew-kdpz.jpg
Wyświetleń: 1347
Rozmiar:  6.3 KB

    Czy płyty na których opierać się będzie szafka mogą być od spodu tylko oklejone czy nabić np. takie 1mm podkładki gumowe?
    Z góry dziękuję za odpowiedź!!Będę wdzięczny.....

  2. #2
    1. Wymiary szafek powinny być zawsze większe od wymiarów frontów - ok. 4mm. Położenie frontów można regulować przy pomocy zawiasów.Zawiasy puszkowe mają wkręty regulacyjne, które umożliwiają ustawienie frontów względem boków szafki.

    2. Spody szafek dolnych można okleić ( najlepiej PCV), można zostawić je również bez oklejania.

    Ale zawsze należy nabić je pdkładkami ( takimi dużymi pluskiewkami) . Mogą być gumowe lub plastikowe.
    Jeszcze lepsze są małe stopki regulacyjne - o wysokości kilku milimetrów. Pozwalają na wypoziomowanie szafek na nierównej podłodze.

    Uniknie się w ten sposób kontaktu szafek z wodą. Płyty wiórowe są bardzo higroskopijne i bardzo łatwo wchłaniają wodę i puchną. Jak spuchną, to już nie wrócą do pierwotnego kształtu.

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. BATI - Meble kuchenne
    By BATI - Meble kuchenne in forum Pomorze Zachodnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 15:24
  2. Atlas Meble Kuchenne
    By Atlas Meble Kuchenne in forum Pomorze Zachodnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 15:17
  3. Meble kuchenne NAJ
    By Meble kuchenne NAJ in forum Górny Śląsk, Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 20:06
  4. Meble kuchenne - Wenus
    By Meble kuchenne - Wenus in forum Mazowsze - Warszawa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-28-2011, 01:30
  5. Meble kuchenne, Kuchnie na wymiar, Meble biurowe Warszawa
    By ola in forum Mazowsze - Warszawa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-29-2011, 15:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •