+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Dom z bali

  1. #1

    Dom z bali

    Witam serdecznie planuję wkrótce ruszyć z budową domu z bali według projektu http://www.archeton.pl/projekt-domu-...767_opisogolny i powoli przygotowuję się do tematu pierwszej impregnacji. Chyba najbardziej przekonuje mnie ognioochronny środek HOLZProf Eco. Według producenta jest ekologiczny, bezpieczny i nietoksyczny. Mam jednak kilka wątpliwych pytań: czy impregnat stosuje się po obu stronach ścian, czy powinno się powtarzać aplikację i czy pokrywając drewno tym preparatem mogę zrezygnować z lakieru i lazuru. Czy może wystarczy impregnować ognioochronnym środkiem od zewnątrz, a od wewnątrz bale pomalować bezbarwnym lakierem wodnym lub pokryć woskiem. Czytałam, że impregnaty mają 10 letnią gwarancję, ale po ilu latach najlepiej jest powtórzyć aplikację. Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie, konstruktywne uwagi. Pozdrawiam!

  2. #2

    meble do domu :)

    do nowego domu będą również potrzebne nowe meble! dziś i jutro jest świetna możliwość w sklepie outletmeblowy.pl wynegocjować sobie cenę za meble! wystarczy tylko dac propozycję ceny i wypełnić krótki formularz

  3. #3
    Nie wiem jak wygląda sprawa tych impregnatów. Najlepiej, żebyś zapytał kogoś, kto siedzi w temacie.

  4. #4
    Z tego co wiem, to na archetonie też jest forum, warto tam zadać takie pytanie, skoro siedzą tam osoby, które się znają na domach z bali

  5. #5
    Bardzo podobają mi się domy z bali. Słyszałam nawet, że mieszkanie w takim domu jest zdrowe. Jeśli chodzi o impregnaty, to napisz do jakiegoś specjalisty, on pomoże Ci najbardziej

  6. #6
    I w takim domu z bali jeszcze drewniane kwietniki To jest idealne rozwiązanie

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez drewutnia Zobacz posta
    Z tego co wiem, to na archetonie też jest forum, warto tam zadać takie pytanie, skoro siedzą tam osoby, które się znają na domach z bali
    Też bym tam zadawała to pytanie. A projekt ogólnie bardzo mi się podoba.

  8. #8
    Teraz jeszcze rozwijają się technologie budowy domu z gliny i słomy co podobno jest najzdrowsze jeśli chodzi o wentylację

  9. #9
    Najlepiej to chyba zapytać tego, od kogo kupujesz projekt lub tego kto będzie Ci dom stawiał. Szukaj specjalisty w tym zakresie. Można tez zapytać na forum o domach drewnianych.

  10. #10
    Taki dom jest bardzo klimatyczny. Ale też dość kosztowny chyba.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •