+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Maszyny do obrobi drewna-nowe czy uzywane?

  1. #1

    Maszyny do obrobi drewna-nowe czy uzywane?

    witam
    mam nadzieje ze znajdzie sie tu ktos kto mi pomoze
    chcialbym sie dowiedziec, czy oplaca sie i czy wogole jest takamozliwosc, kupna maszyn do obrobki drewna uzywanych?
    Marzenie o Felderze chyba niestety w taki sposob moglo by sie spelnic,a scislej rzecz biorac to o Format4, czy Felder wogole sprzedaje uzywane maszyny??a jak nie to czy gdziekolwiek da sie to kupic??

  2. #2
    Z maszynami do obróbki drewna jest jak z samochodami. Zawsze można znaleźć dobrą maszynę w dobrej cenie. I odwrotnie - można kupić szmelc za duże pieniądze.

  3. #3
    To tak, oczwisicie ze mozna kupic uzywane maszyny stolarskie, felder ma nawet chyba gielde maszyn, ale nie jestem pewien, zobacz sobie na ich stronie i druga sprawa Format 4 to juz chyba maszyny do duzych zakladow, co chcesz produkowac? Bo to decydujaca kwestia. Moze bardziej by ci sie oplacalo kupic jakas nowa maszyne np. z hammera

  4. #4
    no tak, wiadomoze szmelc mozna za wielka kase nawet kupic, ale felder raczej chyba szmelcem nie jest
    no wiec juz wyjasniam co zamierzam robic
    a wiec mam zamiar wejsc w spolke, do zakladu dosc duzego ktory jest podwykonawca dla duzej firmy meblowej,ale tylko drobniejszych mebelkow nie chce nazw tutaj wymieniac, no i tam sa juz maszyny, jest tez felder, duzo pracownikow, a wiec wiekszosc to maszyny pojedyncze, ale ja chcialbym poszerzyc produkcje na wieksze meble tez i przez to potrzebowalbym wiekszych maszyn. Osobiscie nie znam sie az tak na stolarstwie, tylko inwestuje. nie wiem czy moj pomysl sie sprawdzi dlatego chcialbym poki co zaczac od maszyn uzywanych.
    czy to sie oplaca, czy moze lepiej dac stare maszyny do przegladu, mozna jewogole ulepszyc lub odnowic?

  5. #5
    Przy kupnie obrabiarki do drewna powinnines uwzglednic pare czynnikow mianowicie: co bedzie na niej robione, ile osob bedzie na niej pracowalo, jak bedzie oblozenie czasowe itk Nie warto jest kupowac drogiego urzadzenia, ktore nie bedzie spelnialo swojego zadania, dlatego proponowalbym podzwonic, popytac i zorientowac sie, jaki bylby koszt takich maszyn, oczywiscie kupno uzywanych tez mogloby byc rozwiazaniem, ale powtarzam, napoczatku zorientuj sie czego naprawde potrzebujesz

  6. #6
    dzieki za odpowiedz
    no wiec jak juz pisalem firma obecnie robi mniejsze mebelki, ale ja planuje rozciagnac to na produkcje szaf, lozek, czyli wiekszych mebli, dlatego zastanawiam sie albo nad kupnem maszyny kombinowanej albo Format4, wiem ze to juz sadrogie maszyny, ale zalezy mi na jakosci.co do oblezenia, to raczej praca dluga na tych maszynach.no i zalezy mi na precyzji, a pracownikow mamy wielu.
    chce zrobic sobie jakis termin z Felderem, ale moj wspolnik przew´bywa obecnie dlugo na urlopie, bez niego ani rusz wiec postanowilem poszperac sam

  7. #7
    Tak jak powiedzialem juz wszesniej, przy duzej produkcji napewno warto sie zainteresowac format 4, bo to oszczedza duzo czasu. Pewnie ze nie sa to tanie maszyny, ale moim zdaniem taka inwestycja mimo wszystko z czasem sie wroci. Jesli masz kilku pracownikow odradzalbym od maszyn kombinowanych, bo te sprawdzaja sie raczej tylko wtedy jesli pracuje sie w pojedynke, przy wiekszej liczbie osob tracilo by sie przez to duzo czasu

  8. #8
    No tak, mamy kilku pracownikow i coraz bardziej mysle nad kupnem formatu4 i ewentualnie jakis 2-3 pojedynczych maszyn
    wogole kolega mi powiedzial ze w ten weekend felder ma jakas akcje swiateczna, ciekawe czy takie drogie i duze maszyny jak format4 bede z jakas znizka czy cos?slyszeliscie cos o tym?

  9. #9
    w wiekszości sklepów można pod koniec roku kupić taniej, u feldera też. Z ciekawości zerkłem na ich strone, jak to u nich wygląda i rzeczywiście jest dużo upustów, nawet do paru tysięcy na maszynie więc warto sie zastanowić teraz nad kupnem

  10. #10
    ok super, dzieki za porady, najlepiej sie wybiore tam, bo rzeczywiscie pare tysiecy to jest super upust!!nie spodziewalem sie, ze az tyle

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Elewacja z drewna
    By manga in forum Inne Tematy
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-10-2023, 09:31
  2. Używane maszyny przemysłowe
    By Surplex in forum Maszyny i Narzędzia - Sprzedam
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-15-2013, 17:02
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-31-2011, 13:04
  4. Wilgotnościomierz drewna WIP-22D
    By Punta in forum Maszyny i Narzędzia - Sprzedam
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 15:18
  5. Wilgotnościomierz drewna HIT-3
    By Punta in forum Maszyny i Narzędzia - Sprzedam
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 15:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •