+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problem z drzwiami w szafie

  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    2

    Problem z drzwiami w szafie

    Dzień dobry,

    Mam nadzieję, że ktoś z Panów na forum pomoże mi rozwiązać problem Mam zamontowaną szafę w z drzwiami przesuwnymi (dwa skrzydła) w przedpokoju. Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu drzwi ocierają o szynę na dole i trochę nie dochodzą do płyty podczas zamykania. Czy ktoś mógłby mi poradzić co to może być? Za wszelkie cenne informacje bardzo będę wdzięczna Pozdrawiam Wszystkich

  2. #2
    Prawdopodobnie drzwi "opadły".

    1.Należy wyregulować rolki i wypoziomować drzwi.

    Nie wiem jaki system drzwi przesuwnych ma Pani zamontowany. Rolki są częścią mechanizmu do przesuwania drzwi.

    2. Inną przyczyną może być niedokręcona do sufitu lub do górnej części szafy prowadnica, po której przesuwają się rolki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	system-przesuwny-slidup-220-do-szaf-trzyskrzydlowych-k-srebrny-tor-jezdny-27-m-do-drzwi-18-mm.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	28.7 KB
ID:	1071Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tycho-System-S40-do-przejściowych-drzwi-przesuwnych-03.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	21.7 KB
ID:	1072
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tycho-System-W40-do-przesuwnych-drzwi-w-szafach-02.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	33.5 KB
ID:	1073

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	08ef56464f71a9b3c44f6d635ec4.jpg
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	35.3 KB
ID:	1074


    Kilka zdjęć pokazujących, co może być przyczyną ocierania drzwi o szynę na dole.

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    2
    Dzień dobry,

    Bardzo dziękuję Panu za odpowiedź. Udało się znaleźć odpowiedź w internecie. Problemem okazały się opadające drzwi na wózkach. Teść podkręcił śruby regulacyjne na wózkach i udało się ustawić odpowiednią przerwę. Bardzo pomocny okazał się poradnik napisany przez jakiegoś stolarza dotyczący drzwi przesuwnych w szafach.https://atomdoor.pl/dlaczego-drzwi-p...ciezko-chodza/ Zostawię go tutaj dla przyszłych użytkowników będących w podobnej sytuacji do mnie Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •