+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Meble na wymiar - po czym poznać solidność ?

  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    1

    Meble na wymiar - po czym poznać solidność ?

    Witam wszystkich
    Moi rodzice, po dramatycznych przejściach z ekipą remontową zdecydowali się na meble na wymiar. Mebli będzie sporo -
    kasy też sporo na to pójdzie (dom 320m2). Chcąc uniknąć więcej stesujących sytuacji dla nich, zaproponowałem, że to ja im znajdę odpowiednią firmę.
    Pytałem już na innym forum, ale zostałem zaspamowany poleceniami. Więc chciałem zadać pytania w trochę inny sposób.
    1. Czym sie kierowac wybierajac firmę z meblami na wymiar?
    2. Co cechuje solidną firmę z MnW, po czym ją poznać?
    3. Czego unikać / co jest podejrzane (np firma jednoosobowa itd?) ?
    4. Co wzmacnia wiarygodność?
    5. Czy bać się jedno-dwuosobowych firm? Czy wręcz przecwinie (bo nie idą na ilość np) ?
    6. Może jakieś branżowe pytania testujace ? (ja np jestem administratorem i spytałbym co robi komenda "rm -rf*",
    wiecie - żeby zobaczyć czy ktoś jest mocno w temacie, czy raczej teoretyk ).


    Ze swojej strony to wydaję mi się, że:
    - zobaczyć realizację
    - pojechać na miejsce i zobaczyć jak wygląda warsztat stolarski ( o właśnie - na co tutaj zwrócić uwagę panowie?)


    Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi!

  2. #2
    Po czym poznać solidność firmy?
    Trudna odpowiedź. Nawet najsolidniejszym firmom zdarzają się wpadki.

    Gdy firma jest znana na rynku - to łatwo znaleźć opinię o tej firmie. I to też nie gwarantuje 100% satysfakcji z wykonanych mebli.

    W przypadku małych nieznanych firm - ryzyko jest jeszcze większe. Klient może być totalnie zadowolony lub w 100% niezadowolony.

    Najlepiej jest wybrac firmę z polecenia. Zobaczyć jakość wykonania mebli.

    W przypadku stolarza, który pracuje w przysłowiowym garażu - należy się zastanowić, czy jest on zdolny do wykonania większego zlecenia w terminie.

    Dzisiaj wielkość zakładu nie odgrywa większej roli. Tzw. garażowcy zamawiają elementy mebli w hurtowniach, zakładach, które tną płyty na wymiar i oklejają brzegi. Fronty są też kupowane w hurtowniach lub u producentów.

    Firmy jedno-dwuosobowe przeważnie składają meble w garażu i montują je póżniej u klienta. Takie firmy praktycznie robią pomiar, projekt, zamawiają elementy meblowe, składają je i odsprzedają klientom ( z montażem lub bez).

    Gdy ktoś chce zamówić meble z litego drewna - to już jest inna historia. Zakład stolarski powinien mieć odpowiednie maszyny do obróbki drewna.
    Ważną rzeczą jest skąd drewno pochodzi i w jaki sposób było suszone. Źle wysuszone drewno potrafi zrobić póżniej niezłe niespodzianki. Np.: nabiera wilgoci, odkształca się, pęka.

    Sugestia zadawania "branżowych pytań" nie ma sensu, gdy ktoś nie zna się na produkcji mebli.
    Tak samo, gdyby stolarz (który nie ma pojęcia o informatyce) zadał pytanie branżowe i usłyszał odpowiedź, która nic mu nie powie.

    Wydaje mi się, że ważną rzeczą przy wyborze firmy jest to, jak długo ta firma działa na rynku.

    Ale chyba najważniejsze są opinie. No i oczywiście cena mebli.


    Zawsze podkreślam, że podstawą każdego zlecenia jest umowa.Należy ją dokładnie przeczytać i zrozumieć. W umowie musi być zapisane, co jest przedmiotem umowy, termin wykonania, cena, terminy płatności. Umowa powinna okreslać termin i warunki gwarancji.
    Załącznikiem do umowy musi być projekt podpisany przez obie strony.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •