+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: lodówka wolnostojąca w zabudowie

  1. #1

    lodówka wolnostojąca w zabudowie

    Jakie są warunki zabudowy lodówki wolnostojącej w szafce(wnęce meblowej) tzn bezpieczne odległości z każdej strony?

  2. #2
    Generalnie każda lodówka (wolnostojąca lub do zabudowy) potrzebuje cyrkulacji powietrza.

    Dla lodówek do zabudowy w cokole montuje się kratkę wentylacyjną. I to wystarczy.

    W przypadku lodówek wolnostojących - praktycznie nie ma żadnych wymogów. Można je wsunąć do szafki bez drzwi.

    Gdy ktoś chce zabudować lodówkę wolnostojącą , jak lodówkę do zabudowy - to znaczy w szafce z drzwiami - to problemem jest szerokość szafki.

    Szerokość szafki będzie nietypowa.
    Wymiar drzwi w szafce będzie nietypowy, ponieważ lodówka jest szersza niż ta do zabudowy.

    Każdą lodówkę należy potraktować indywidualnie.

    W prosty sposób można określić odległości boków szafki od lodówki.

    Można np. przystawić liniał do boku lodówki - i spróbować ją otworzyć. Jeżeli drzwi lodówki otwierają się bez przeszkód- to wymiar lodówki jest wymiarem szafki + może 1- 2 cm luzu, aby lodówkę można wsunąć do szafki bez problemów.

    Trzeba również znaleźć sposób, jak zintegrować drzwi lodówki z drzwiami szafki - aby otwierały się równocześnie. Tutaj nie ma żadnego standardu. Być może można użyć akcesoriów z lodówek do zabudowy.

    Generalnie nie polecam zabudowy lodówek wolnostojących - tzn.w szafce z drzwiami.
    Lodówki wolnostojące są ładne i nie wymagają zabudowy.

  3. #3
    Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedż.Pozdrtawiam!

  4. #4
    Ja zdecydowałam się na lodówkę bez zabudowy. Ale mam taką o retro wyglądzie.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •