+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Program do rozrysu płyt

  1. #1

    Program do rozrysu płyt

    Witam

    Chciałbym zaprosić Was do zapoznania się z moim programem do rozrysu płyt.

    www.eformatka.pl

    Zależy mi na Waszych opiniach, uwagach, sugestiach...

    Z góry dziękuję
    Pozdrawiam

  2. #2
    Trudno jest ocenić program do rozrysu płyt na stronie ze zdjęciem filiżanki i komputera.

    Brak wersji testowej dla każdego. Należy się najpierw zarejestrować. Tylko do czego ?
    Z tej strony absolutnie nie wynika, że jest to strona z programem do rozrysu płyt.

    Na razie totalny niewypał.

  3. #3
    Tak, należy się najpierw zarejestrować. A do czego? No sorry, robisz meble tak? Jak zrobisz szafkę to też tlumaczysz każdemu, że trzeba ją otworzyć aby zobaczyć co jest w środku? Czy ktoś, kto zobaczy twoją szafkę a nie zaglądnie do środka mówi, że ta szafka to niewypał?
    Napisałem program, teraz robię szatę graficzną choć wcale nie potrzeba. Jestem przygotowany m. in. na krytykę, ale na Boga, nawet nie pofatygowałeś się o rejestrację ale za to z krytyką jest nieźle.
    Oczywiście, że jest to wersja testowa. Jak mogę dać płatny program żeby poprosić tylko o opinię...

  4. #4
    Zarejestrować tylko do czego?
    Jak ty zrobisz szafkę to musisz tłumaczyć klientom, że aby zobaczyć co jest w środku muszą ją otworzyć?
    Nawet nie zadałeś sobie trudu żeby się zarejestrować, ale ale pofatygowałeś się o krytykę. Czy klient patrzy na twoje meble i mówi że są do bani?
    Oczywiście, ze trzeba się zarejestrować - jest guzik, potem zalogować - też jest guzik.

    Napisałem aplikację i jestem gotowy na krytykę, ale na boga, na krytykę która z czegoś wynika.... Dla mnie .....

  5. #5
    Podkreślam jeszcze raz - na razie z tej strony nie wynika, że jest tam program do rozkroju płyt.

    Za pierwszym razem, gdy odwiedziłem tę stronę - strona nie działała. Później pojawiły się filiżanka i komputer na stronie głównej.

    Wpisz w google "program do rozkroju płyt" - zobaczysz, że można pobrać wersje demo bez żadnego logowania.
    Można "rozkroić" płytę online bez logowania. Programy są opisane, pokazane są funkcje programów.

    Np. http://download.komputerswiat.pl/gra...ie/cad-rozkroj
    http://www.ecru.pl/pl/nowy-rozkroj

    1. Musisz popracowac nad stroną - zachęć ludzi do logowania sie, jeżeli uważasz to za niezbędne.
    2. Pokaż jak ten program działa - dodaj zdjęcia, film?
    3. Napisz, czy program jest darmowy, czy jest płatny.

    Z tej strony nic nie wynika, poza obowiązkiem logowania się.

    Być może jest to tylko próba pozyskania adresów emailowych? Nie każdy lubi się logować - podawać swoje dane w ciemno.

  6. #6
    OK, Wielkie dzięki za info.
    Start był kiepski ale na pewno były to złe dobrego początki

    Moje poprzednie dwie wiadomości wynikły z tego, że pierwsza nie ukazała się po dwóch dniach czekania, a druga po dniu. Potem wskoczyły obie jednocześnie.....



    Tak jak pisałem - jest jeszcze trochę do zrobienia.

    I teraz tak:
    Najważniejsze - jest to aplikacja web'owa. W chwili obecnej jest to wersja testowa. Po zarejestrowaniu jest 2 miesiące na testy. Pewnie przedłużę ten okres, bo nie będę w stanie w dwa miesiące uwzględnić wszystkich uwag od użytkowników, a trochę ich jest. Nie tylko na tym forum prowadzę tego typu dyskusję. Rejestracja musi być. Jest to konieczne do przyporządkowania numeru użytkownika do konta. Później wszystkie działania przypisywane są do użytkownika, tj.: płyty, formatki, zadania, własne zestawy formatek oraz ustawienia.
    Dzięki temu, po zalogowaniu to wszystko jest i ma się do tego dostęp. Uwierz mi, program taki piszę się długo, zwłaszcza kiedy robi się to samemu. Prawie 1,5 roku poświęciłem temu i nie robiłbym tego dla uzyskania kilku, może kilkuset adresów email, bo na to są inne metody i sposoby.
    Pierwsza strona w takich programach jest najmniej istotna. Program do rozrysu nie kupuje się bo jest ładny. Sam robiłem meble przez około 2 lata i brakowało mi programu do rozrysu który byłby prosty w obsłudze. Dla przykłady, maxCut jest fajny, ale w wersji darmowej nie zrobisz za wiele własnych zestawów, co sprowadza się do każdorazowego wklepywania formatek od nowa. W hurtowni, gdzie zamawiałem formatki facet powiedział, że nie będzie mi robił kilkunastu rozrysów na moje widzimisię... a ja chciałem po prostu zobaczyć czy mogę zrobić szafkę głębszą czy nie, czy mogę dorobić półkę czy jakąś inną pierdółkę czy nie, czy wskoczę na następną płytę czy nie.. itd. W innej hurtowni jest program eRozrys gdzie można sobie rozrys zrobić onLine za damo. Ale okazuje się, że na wynik czekam nawet dobę, a nie rzadko nawet i 2 dni.... Porażka, ja potrzebuję już wiedzieć ile płyt zużyje.....
    Nie szukałem jakiegoś programu, który dobrze wygląda wizualnie tylko żeby działał i żebym miał dostęp do niego.
    To zdjęcie na pierwszej stronie to wsadziłem tak w wolnej chwili, żeby coś zmienić... Jak w wyniku dyskusji na forach uzyskam informacje na temat programu czy jest w porządku czy też nie to wtedy będę dalej działał nad reklamą.... W zasadzie zrobić dobrą reklamę produktu jest trudniejsze od zrobienia samego produktu. Ale żeby reklamować trzeba mieć co reklamować, i tak w kółko
    Mam już sporo informacji o tym, że program idzie w dobrym kierunku, a właśnie na opiniach meblarzy mi zależy. Najlepsze jest to, że jesteś pierwszym i do tej pory jedynym, który zwrócił uwagę na pierwszą stronę... ale to dobrze, bo jest to sygnał, że i kwestia wizualna jest ważna, ale zajmę się nią na końcu, bo ważniejsze jest to, jak użytkuje się program

    Ufff, wystarczy

    Pozdr

  7. #7
    Ja jednak preferuję treść, a nie formę - szczególnie w przypadku specjalistycznych stron.

    Wolę strony brzydkie, ale treściwe.

    Jeszcze raz powtarzam:

    - dodaj do strony opis programu, zdjęcia pokazujące jak ten program działa.

    - jeżeli Ci zależy na opiniach - dodaj komentarze widoczne dla wszystkich, a nie tylko dla zarejestrowanych. Ludzie nienawidzą rejestrowania się.

    - do komentarzy możesz użyć darmowych aplikacji, np. Facebook lub jakieś darmowe forum, darmowe skrypty do komentowania. Pełno jest tego w internecie.

    Reklamowanie strony nie musi być kosztowne. Np. z Google Adwords za parę złotych możesz mieć kilkuset odwiedzających w ciągu miesiąca.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •