PDA

Zobacz pełną wersję : Co na ściany do salonu?



sunshines
11-24-2013, 12:33
Szukając inspiracji na udekorowanie ścian w salonie i pokoju dziecięcym, trafiłam na stronę bajeczneobrazy.pl i zakochałam się w ich produktach J, a teraz nie mogę się zdecydować. Jeśli chodzi o pokój dziecięcy to moja Córka już sama wybrała, nie wiem natomiast jaka tematyka będzie pasowała do mojego salonu: architektura, pejzaże czy może abstrakcja? Dodam że salon jest urządzony w stylu nowoczesnym- gładkie ściany, prosty biały wypoczynek, regał i komoda proste drewniane bez zdobień, ława drewniana z elementami szklanymi. I drugie pytanie: na jaki rodzaj produkty się zdecydować do tak urządzonego salonu – fototapeta, wydruk fotograficzny czy może obraz na płótnie dla przełamanie tej nowoczesności. Co radzicie?

drewutnia
12-05-2013, 13:15
Jak w stylu nowoczesnym, to może abstrakcja? :)

carrie
12-09-2013, 11:38
Obraz na płótnie nie pasuje raczej do nowoczesnego wnętrza. Polecałabym raczej jakąś grafikę lub fototapetę.

Janusz MediaPress
01-04-2014, 11:19
Do nowoczesnego wnętrza widział bym raczej panel szklany z ciekawym wzorem bądź fototapetę. Jeśli nie bardzo możesz sobie wyobrazić jak coś może wyglądać użyj dekoratora online :) mojasciana.pl/generator-dekoracji/

wicky
01-08-2014, 14:16
Moim zdaniem taka fototapeta byłaby idealna do takiego salonu :)

konserwator
04-11-2014, 11:23
Również zgadzam się, że obrazy nie pasują, a samo malowanie nie załatwi sprawy. Boazeria tym bardziej odpada:p. Też bym się skłaniał w stronę tej fototapety.

Pozdrawiam

carrie
10-30-2014, 12:30
Fototapeta nie jest złym rozwiązaniem, choć osobiście wolę postawić raczej na jakieś fajne nowoczesne grafiki. Inspiracji poszukać można zresztą zawsze pośród pomysłów na salon, które znaleźć możemy w sieci. Sama się nimi posiłkowałam i myślę, że wyszło mi to na dobre.

runrunrun
11-05-2014, 13:49
Jak dla mnie to jest rozwiązanie z poprzedniej epoki raczej;)

kubaka
01-11-2015, 13:24
Dlaczego fototapeta jest niby taka przestarzała? U mnie w salonie wisi taka i jestem z niej jak najbardziej zadowolony. Ale tak po prawdzie jest wiele rozwiązań – teraz kamień jest w modzie na przykład. Tapety też są super, zwłaszcza takie designerskie.

kozlaKK
01-12-2015, 18:54
Moim zdaniem fototapety są teraz jak najbardziej na czasie, zwłaszcza takie oryginalne, z pazurem. Jeśli ktoś sobie na ścianę przykleja oklepane kwiatki w kiepskim wzorze to oczywiście będzie to kiepsko wyglądało, ale jeśli tapeta ma charakter to będzie super.

kroolicza70
01-14-2015, 14:55
Ja w lato urzadzałam sobie mieszkanie i mi na przykład od zawsze się podobało to, co oryginalne i kolorowe, więc zdecydowałam się na tapetę designerską. Mam coś takiego: esencjadesign.pl/gio-pagani-2014/2668-medallion.html - do nowoczesnego wnętrza i białych mebli jest w sam raz, bo ładnie kontrastuje.

kubaka
01-16-2015, 22:06
Przyznam, że tapeta jest mocna, ale ta moc nadaje jej oryginalności. Lubię takie dynamiczne kolory – od razu chce się żyć :D

kroolicza70
01-18-2015, 16:06
Ja właśnie zdecydowałam się na taką tapetę, bo po prostu jest wyróżniająca się. Wszędzie jak się chodzi po sklepach z tapetami to jest to samo: paski, kwiatki, motylki – nie każdemu to pasuje. Designerskie tapety są o wiele ciekawsze.

artek
01-21-2015, 12:20
O tak, zgadzam się w 100% porządna fototapeta, z ciekawym wzorem może załatwić całą sprawę z aranżacją wnętrza;) wystarczy wybrać odpowiedni wzór, a dobranie mebli i dodatków może stać się banalnie proste;)

beauty
02-11-2015, 11:39
Zgadzam się z kozlaKK, że obecnie modne są fototapety. Mam jedną w sypialni i jestem z niej bardzo zadowolona. Jeżeli chodzi o motyw, to wszystko zależy od tego co Ty lubisz. Wybór jet naprawdę wielki, więc z pewnością znajdziesz coś idealnego dla siebie:)

ilona32
02-18-2015, 11:53
A w salonie można montować np. jakieś kinkiety?

Marta
02-25-2015, 13:11
856
Kwestia gustu , warto na początek wyretuszować jego wady.(chyba ze ich nie ma:P:) - tu mozna znaleźć fajne podpowiedzi, akruat za pomocą fototapet, jak zmniejszych, zwiększyć, wydłuzyć czy skrócić, a może rozjaśnić pomieszczenie. Ale naturalnie spradzą się te zasady przy farbach, lub nawet dekoracjach na ścianę. Fototapety do oszczędnośc pieniędzy tak z innej beczki:) - nie ptrzeba ekipy budowlanej, sami mozemy sie za to zabrać, w przypadku naklejek - są takie wielokrotnego użytku, więc jak tylko się znudza można odkleić. Są wytrzymałe, dzięki technologii Hp zachowują kolory i trwałość,łatwe do czyszczenia. Zobacz zresztą: www.myloview.pl (http://www.myloview.pl)

Papaja
03-22-2015, 13:08
Co prawda nie przepadam za fototapetami, ale ta wygląda całkiem nieźle. Tylko stylizacja jest chyba raczej do sypialni niż do salonu?

Papaja
03-26-2015, 13:11
Moim zdaniem warto byłoby postawić na designerskie ramki na zdjęcia, najlepiej takie wieloelementowe. Niedawno widziałam coś takiego w postaci obrazu z ramą i pojedynczymi ramkami na zdjęcia w kształcie drzewa.

artek
08-21-2015, 13:31
fototapeta to fajna sprawa jak się ją dobrze wykorzysta;)

Papaja
04-01-2016, 14:11
A to ja nie jestem zwolenniczką fototapet. Według mnie nie wyglądają zbyt dobrze.

Coffe
12-08-2016, 08:55
Są takie ciekawe obrazy składające się z trzech części - pięknie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Wybrałam obraz przedstawiający słoneczniki, wszyscy moi goście nie mogą się na nie napatrzeć. Do tego zainwestowałam w przecudną kanapę http://www.mirjan24.pl/45-kanapy-i-sofy . Uwielbiamy pić na niej kawę, czasem zdarza mi się na niej nawet zasnąć ;)

nosleep
12-17-2016, 18:24
hmmm fototapeta chyba nie jest dobrym pomysłem, może sie znudzić i wtedy bedzie trzeba robic od nowa remont. Lepsze są grafiki czy obrazy przyczepiane do ściany. Można je zamontować za pomocą plastrów tesa powerstrips https://www.youtube.com/watch?v=TdvUL9-hCDw&t . Plastry nadają się do przyklejania na każdej powierzchni - czy to farba czy tapeta - trzymają się jednakowo dobrze. Jak Ci się obraz znudzi to go ściągasz ze ściany i wymieniasz, po plastrach nie zostają ślady.

Meblarz
07-27-2017, 10:46
a może farby strukturalne? albo szablony do malowania?

MatriX
10-18-2017, 10:05
Jeśli chodzi o ogólne wykończenie ścian, to ja poleciłbym zastosować fototapetę, a jeśli chodzi ogólnie o jakieś elementy dekoracyjne, to rozważyłbym plakaty do salonu (https://wallcolors.pl/fototapety-59-Do-salonu-.html), czy może jakieś naklejki naścienne. Takie elementy dekoracyjne prezentują się zazwyczaj naprawdę bardzo elegancko, szczególnie jeśli są starannie wykonane przez dobrego producenta. Naklejki można nakleić nawet na meblach, co idealnie może sprawdzić się szczególnie w pokoju dziecięcym. :o

santa33
10-24-2017, 16:01
A ja nadal jakoś nie moge się do nich przekonać, może dlatego, że lubię po prostu tylko pomalowane ściany. A co do ich ozdobienia to zdecydowanie jestem za kwiatami i obrazami i własnie zamówiłam sobie w jagodowymkocie piekny malowany na płótnie, który zawieszę w salonie.

blaneczka
03-18-2022, 14:32
pomalowana ściana jest nudna, z kolei tapety mogą się odklejać i z czasem blakną. może beton architektoniczny w bloczkach (https://brickfactory.eu/kategoria-produktu/beton-architektoniczny/)? może nie na wszystkie ściany, ale na jedną wybraną czy na dwie mógłby być fajną opcją. do wyboru są bloczki prostokątne, kwadratowe, czy nawet sześciokątne