PDA

Zobacz pełną wersję : Lepsze meble na wykonanie czy ze sklepu?



Marzena
06-01-2011, 01:03
Witam, mam pytanko. Jakie macie doświadczenia w zakresie zamawiania mebli na zamówienie? Czy opłaca się zapłacić więcej, aby zaprojektowano nam meble, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania? Proszę o pomoc i poradę.

żabcia123
06-25-2014, 19:47
Dobre meble możesz też kupić normalnie w sklepie, a koszty są dużo niższe.

tereska
10-08-2014, 14:31
Nie zawsze w sklepie możemy znaleźć meble dokładnie takie jakich szukamy. Szczególnie jeśli mamy niestandardowe wymagania meble na zamówienie są idealnym rozwiązaniem. Sama mam w domu stół oraz krzesła z drewna wykonane na zamówienie w firmie edar, którą zresztą mogę śmiało polecić i jestem z nich bardzo zadowolona. Dla mnie porządne meble to podstawa pięknego domu. Wszystko jest rzecz jasna kwestią gustu :)

artek
10-10-2014, 08:54
W sklepach zwykle wszystko jest na jedno kopyto – nudne, powtarzające się wzory, banalne desenie, brak fajnych kolorów, maksymalne uproszczenie, co nie idzie w parze z funkcjonalnością. Dlatego ja też stawiam na meble robione na wymiar, po prostu wiem, że dostanę to, co chcę, w takim stylu, jak chcę, w wybranym przeze mnie kolorze i rodzaju drewna. I to jest super.

carrie
10-14-2014, 16:02
Meble na zamówienie są trochę droższe niż te gotowe, ale czasami lepiej sprawdzają się w małych i niewymiarowych pomieszczeniach.

kroolicza70
01-21-2015, 17:13
Dla prawdziwych pasjonatów i osób, które chcą się czymś wyróżnić meble i dodatki robione na wymiar będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Klasyczne wnętrze z systemowymi meblami nie ma duszy.

kubaka
01-23-2015, 20:41
Ostatnio mój znajomy urządzał dom właśnie w takim stylu i kupił meble, które robił lokalny stolarz na zamówienie. Efekt był świetny. Na pewno w salonie kupiłby też eleganckie meble – ale to jednak nie to samo by było.

kroolicza70
01-24-2015, 16:45
A tak mówiąc właśnie o rzeczach robionych ręcznie i na wymiar – to wszystko jest eleganckie: barki, biblioteki, zegary.

witaki
01-27-2015, 17:51
Ja też postawiłem na meble na wymiar. Urządzałem ostatnio salon i kupowałem sporo rzeczy, między innymi zegar dobosz ares. Chodzi o to, że przy rzeczach robionych na zamówienie wszystko się ze sobą elegancko komponuje.

tobiasz22
01-27-2015, 20:03
niektórych mebli to nawet nie kupisz w sklepie, poza tym te sklepowe zwykle mają bardzo tanie i nietrwałe okucia

kroolicza70
01-28-2015, 23:58
Zegar rzeczywiście fajny. Mój znajomy się interesuje i ma podobny w gabinecie. Rozmawiałam z nim ostatnio, mówił, że właśnie do klasycznych mebli zegary wiszące i stojące są w sam raz.

beauty
02-11-2015, 11:34
Rok temu kupiłam na zamówienie szafę wnękową. Jestem z niej bardzo zadowolona. Zapłaciłam za nią trochę więcej niż kosztują podobne ze sklepów, ale jej wykonanie jest o wiele lepsze - a co najważniejsze, jest idealnie dopasowana do mojej niestandardowej wnęki w przedpokoju.

debnuu
02-11-2015, 15:57
No bo dokładnie tak to wygląda - lepiej faktycznie trochę dopłacić, ale cieszyć się porządnym meblem, który będzie funkcjonalny i cieszył oko.

artek
03-09-2015, 12:47
Meble sklepowe sa dla mnie zbyt oklepane. Jeżeli chodzi o meble na wymiar to mamy duzo większe pole manewru - możemy je dopasować idealnie pod swój gust i możliwości pomieszczenia, w ktorym ma być dana kuchnia. Dlatego ja także zdecydowalem się na meble na wymiar i nie żałuje :) Wykonali je dla mnie pracownicy Stokan. Poniżej wklejam kilka ładnych projektów kuchni wykonanych przez tą firmę.


868 869 870

Papaja
03-22-2015, 13:07
W przypadku kuchni zdecydowanie bardziej wolę meble na wymiar, ale do innych pomieszczeń wystarczą mi już sklepowe.

runrunrun
04-27-2015, 15:10
Ja szukam głównie na portalach aukcyjnych. Często mi się udaje znaleźć meble za grosze i naprawdę to lubię:)

malwajarz
05-06-2015, 18:20
Apropos sklepowych mebli mam fajną alternatywę na stronce puffmonster.com znajdziesz kilka designerskich propozycji :) Polecam zajrzeć.!

Grzegorz
05-06-2015, 23:02
Ta strona to tylko kolejna podróbka Pinterest'u. A ten post to typowy spam.

Proszę wszystkich - skończcie z tym bełkotem - "MEBLE DESIGNERSKIE". Tak, jak z : hipsterskie, baristerskie i nie wiadomo co jeszcze. MEBLE DESIGNERSKIE - "styl" mebli znany tylko w Polsce. Pojęcie wymyślone, po to żeby ktoś zakompleksiony poczuł sie lepiej i ważniej.

Papaja
05-11-2016, 11:39
Słownik języka polskiego: designerski - [czytaj: dizajnerski] mający ciekawą formę plastyczną, interesujące wzornictwo. A więc można odnieść to pojęcie do mebli. Choć nie istnieje taki styl rzecz jasna.

Makrodom.pl
07-02-2018, 19:32
Meble wykonywane na wymiar będą sporo drozsze od tych gotowych, kupionych w sklepie. Dlatego polecamy nasze meble: https://www.makrodom.pl/ ,które nie tylko są solidnie wykonane ale tez mają przystępne ceny

LOFTDecora
10-05-2018, 14:00
Meble wykonane tylko dla Ciebie będą na pewno nie powtarzalne, i do tego można samemu wybierać fronty, uchwyty itp

tomek12
08-30-2022, 18:33
Polecam sklep internetowy Meblohand, urządziłem tam różne pomieszczenia do domu, jestem bardzo zadowolony, https://meblohand.eu/kategoria-produktu/pomieszczenia/lazienka/.

Magda2
01-07-2023, 22:06
Ja kupiłam meble ze sklepu, konkretnie z Meblohand.eu i zdecydowanie polecam ten sposób!
Witam, mam pytanko. Jakie macie doświadczenia w zakresie zamawiania mebli na zamówienie? Czy opłaca się zapłacić więcej, aby zaprojektowano nam meble, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania? Proszę o pomoc i poradę.

blaneczka
02-22-2023, 10:13
ja mam takie nietypowe pytanko. domy drewniane (https://prostedomy.com.pl/) są dosyć specyficzne, bo mają często nie tylko podłogi, ale i ściany oraz sufity wykończone tym materiałem. pojawia się zatem pytanie - jak dobrać do nich meble? czy te drewniane to już nie będzie przesada? a jeśli nie takie to jakie wybrać?

dana
02-24-2023, 15:26
Mam w planach zakup mebli ale rozważam od razu zatrudnienie firmy https://montiermebli.pl/ bo mogę sobie nie poradzić sama z ich montażem