PDA

Zobacz pełną wersję : trudny wybór naroznik czy kanapa :)



olcia
04-18-2012, 16:25
pomozcie.. mam dwie opcje.. naroznik i kanapa..(pokoj jest przestrzenny wiec z ulokowaniem mebli nie ma problemu)
upatrzyłam sobie dwa śliczne mebelki. ale co Wy wybralibyscie? czekam na info :)
pozdrawiam Olcia

Magda
04-18-2012, 16:32
pomozcie.. mam dwie opcje.. naroznik i kanapa..(pokoj jest przestrzenny wiec z ulokowaniem mebli nie ma problemu)
upatrzyłam sobie dwa śliczne mebelki. ale co Wy wybralibyscie? czekam na info :)
pozdrawiam Olcia

Zdecydowanie narożnik. Bardziej funkcjonalny.

olcia
04-19-2012, 09:31
dziekuje :) liczę na więcej głosów ;)

Iza
04-19-2012, 16:20
Ja mam narożnik - zamiast kanapy i fotela. Mój narożnik jest obustronny, tzn. może być "lewy" lub "prawy". Nie mam problemów z przemeblowywaniem.

Kalina_s
04-22-2012, 15:57
Zawsze marzyłam o narożniku. Niestety moje małe mieszkanie nie pozwala mi na to.

promjan
07-09-2012, 09:48
Na prawdę uważacie narożnik za funkcjonalniejszy? Przecież wszystko zależy od ilości wolnej przestrzeni.

Bolek
11-30-2012, 11:22
polecam kanape, do ktorej z jednego boku dostawia sie taki niby podnoznik, ze wyglada troche jak naroznik :) takie dwa w jednym, dla niezdecydowanych

Drewniany
08-06-2013, 13:35
Też bym wybrał kanapę. Zawsze wygodniejsza potem do przestawienia i do spania :)

drewutnia
12-05-2013, 13:12
Ja bym wybrała narożnik, jeśli nie ma problemu z miejscem. Przy kanapie zwykle dokupuje się fotel, na którym zwykle i tak nikt nie siada :P

agaGda
03-26-2014, 14:00
A jak bogate masz życie towarzyskie? i ile przestrzeni w domu? Jeśli chcesz jej przyoszczędzić to lepiej zdecydować się na narożniki gdynia, niż kupować kanapę - wtedy dobrze byłoby dokupić fotel, a może nawet dwa - co z kolei zabierze więcej przestrzeni.

lilak
04-29-2014, 11:31
Ja zdecydowanie jestem za kanapą, chyba że potrzebujesz bardziej miejsca do siedzenia to świetne tapicerowane ławki i krzesła znalazłam na seart.pl/tallo-k-75.html

artek
05-16-2014, 08:58
Narożnik się lepiej wkomponowuje ;) Kanapa faktycznie wiąże się z koniecznością dokupienia foteli, bo zwyczajnie może byż za mała. Ja osobiście mam narożnik, bo lepiej mi pasował do pokoju i do aranżacji.

Meblonista
08-11-2014, 11:16
Jeżeli mamy duży salon, to narożnik czy kanapa + 2 fotele to kwestia gustu.
Bardzo fajnym rozwiązaniem są narożniki modułowe, np. Narożnik Modułowy Lounge:

762
Narożnik Modułowy Lounge jest meblem do własnej konfiguracji.
Obicie podobnie jak moduły należy skonfigurować samemu z wielu dostępnych tkanin w różnych odcieniach, kolorach, wzorach.

763

764

rewer
01-06-2015, 11:48
Jeśli jest duża przestrzeń to można troszkę pomieszać, ja miałam problem z zagospodarowaniem powierzchni i kupiłam dwie sofy i fotel. O ile sofy miałam wcześniej upatrzone w sklepie decolab24.pl to z fotelem był większy problem ale w końcu znalazłam. Ogólnie jeśli się chce mieć fajne meble designerskie w salonie to trzeba poświęcić trochę czasu.

witaki
01-27-2015, 17:54
wszystko zależy od tego, kto jaki, pomieszczeniem dysponuje. Jeśli jest trochę większe wnętrze to można sobie kupić elegancki narożnik, np. o długości 260 cm

tobiasz22
01-27-2015, 20:02
ja bym brał narożnik bo łatwiej się rozmawia z osobą, która siedzi obok

beauty
02-11-2015, 11:29
Zdecydowanie jestem za narożnikami. Są bardziej funkcjonalne, świetnie wyglądają (bardziej nowocześnie).

Papaja
03-22-2015, 18:40
Mam w salonie kanapę i już zastanawiam się nad kupnem narożnika - bardzo żałuję, że nie zdecydowałam się na niego od razu.

Julitaaa
11-13-2015, 15:26
Ja wybrałabym narożnik. Wieczorem jak ogląda się film zawsze przychodzi taki moment, że chciałoby się nogi wyciągnąć :)

Pokta
11-29-2015, 23:06
Witam,

Tylko narożnik. Ja ostatnio meblowałem nowe mieszkanie i kupiłem narożnik. Jestem w 100% zadowolony.
Czarny narożnik ze skóry gładkiej. Polecam też skórę z tego sklepu Tkaniny Obiciowe. Ja tam kupiłem i skórka jest cacy:)
Pozdrawiam,
PP

Mako24
10-12-2016, 15:32
Według mnie narożniki rozkładane (http://www.mirjan24.pl/44-narozniki-pokojowe) mają bezdyskusyjną przewagę nad kanapami chociażby ze względu na powierzchnię użytkową no i samą prezencję :)

Przykład:
957

Papaja
11-17-2016, 13:37
Według mnie narożnik jest bardziej funkcjonalny. Dlatego na niego postawiłam.

Coffe
12-19-2016, 12:19
To zależy od tego, czy często miewasz gości i czy masz dużą rodzinę. Ja wybrałam duży narożnik, bo cenię sobie wygodę i jest to praktyczne, gdy mnie odwiedzi większa ilość osób. Zakupiłam fantastyczny narożnik na stronie http://www.mirjan24.pl/ , mam na niego 2 lata gwarancji, jednak jest tak dobrze zrobiony, że nie powinno się z nim nic dziać. Polecam połączenie tkanin, u mnie jest to czarna ekoskóra i szary materiał na siedziskach.

JaninaDec
05-22-2017, 17:14
A teraz policz ile usiądzie na nim swobodnie osób, bo na narożnikach nikt nie siedzi. Przy tak ogromnej wielkości ja widzę tam 6 osób... Fakt jest to ładny i duzy narożnik, ale porównując narożnik normalnych rozmiarów do kanapy to wcale nie usiądzie na nim więcej osób. Ciekawym pomysłem jest zastąpienie narożników jakimś stolikiem, schowkiem, i wtedy ma to sens - usiądzie osób tyle samo i będzie dodatkowy stolik na choćby ciepłe napoje...ale nie dam przykładu, raz w jakimś stacjonarnym widziałam taki.

Makrodom.pl
07-02-2018, 19:38
Z doświadczenia wiemy ze w salonie znacznie lepiej sprawdza się naroznik. W naszej ofercie, dostępnej na: https://www.makrodom.pl/ znajdziesz spory wybór solidnie wykonanych narozników (i nie tylko!) w przystępnej cenie

santa33
07-19-2018, 14:45
Może i tak, ale kanapy i sofy sa moim zdaniem elegantsze. My zdecydowaliśmy się właśnie na sofę i dokonaliśmy b.dobrego wyboru. Zależało nam na nie tylko na wygodzie ale i żeby sofa miała też ten wygląd, po prostu, zeby była elegancka i udało się. Wystarczyło tylko trochę poszperać w sieci i tak trafiliśmy do jagodowegokota. Sofa stoi juz trzeci rok i nadal wygląda rewelacyjnie. Tak swoją drogą to świetny sklep, bo nie tylko meble mają, sporo u nich kupujemy od dziecięcych rzeczy po dodatki i galanterię.

drewutnia
03-15-2019, 11:11
Uważam, że zdecydowanie lepszy jest narożnik. Elegantszy i bardziej praktyczny.

calour
05-25-2023, 13:44
U mnie jest sofa plus dwa fotele z podnóżkami.

U mojej mamy jest duży narożnik.

I widze, ze zarówno pierwsze jak i drugie rozwiazanie bardzo dobrze się sprawdza ;) Moim zdaniem warto jest zastanowić się nad tym co będzie bardziej pasowało do danego pomieszczenia, jak duży jest rozkład. Jak również od tego jakie mamy potrzeby. Rozkładany mebel będzie zdecydowanie praktyczniejszy z uwagi na to, ze będzie można na nim przenocować gości.

https://www.3dhomedecor.pl/fotele-do-salonu-wygodne-i-stylowe-meble/

Na stronie jest sporo inspiracji o tym jak wybrać meble tapicerowane do salonu.